BOSNA I HERCEGOVINA
Općinski načelnik
Broj: 0130-3-1125/21
Sapna, 13.09.2021. godine

Na osnovu člana 71. i 74. Zakona o državnoj službi u Tuzlanskom kantonu (,,Službene novine Tuzlanskog kantona, broj: 7/l7, 10/17, 10/18, 14/18 i 8/21) i člana 41. Statuta općine Sapna („Službeni glasnik općine Sapna“, broj 6/07, 8/09 i 3/12), Općinski načelnik, objavljuje

JAVNI OGLAS
za prijem namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme

1. Viši referent za blagajničke poslove........................................1 izvršilac
Opis poslova:
Vrši sve gotovinske isplate i naplate u blagajni, vrši knjiženje blagajne, vodi blagajnu administrativnih taksi i katastarskih naknada, vodi pomoćnu knjigu blagajne, zaprima od općinskih službi dokumentaciju bolovanja za uposlenike i druge naknade u skladu sa Zakonom, obavlja poslove statistike za potrebe drugih državnih organa i izrađuje potrebne obrasce za PIO, arhivira i vodi dokumentaciju iz ove obalsti, evidentira fakture, vrši fakturisanje izlaznih faktura i zavodi ih u knjigu, vrši bezgotovinska plaćanja sa žiro računa, izrađuje godišnji izvještaj o svom radu i podnosi ga pomoćniku načelnika, vrši izradu obavještenja i M-4 obrazaca za penziono – invalidsko osiguranje, stara se za zakonito, ažurno i blagovremeno obavljanje poslova u skladu sa pozitivnim propisima, obavlja i druge poslove koje mu naloži pomoćnik općinskog načelnika.
Uslovi:
U radni odnos u organ državne službe na radno mjesto namještenika može biti primljeno lice koje ispunjava opće uslove predviđene u članu 76. Zakona o državnoj službi u Tuzlanskom kantonu i posebne uslove utvrđene Pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji općinskih službi za upravu i stručne službe općinskog vijeća i općinskog načelnika Općine Sapna i to:
Opći uslovi:
- da je državljanin Bosne i Hercegovine;
- da je starije od 18 godina;
- daje zdravstveno sposobno za obavljanje poslova utvrđenih za radno mjesto;
- da ima vrstu i stepen školske spreme potrebnu za obavljanje poslova radnog mjesta prema pravilniku o unutrašnjoj organizaciji organa državne službe;
- da u posljednje dvije godine od dana objavljivanja javnog oglasa nije otpušteno iz organa državne službe kao rezultat disciplinske kazne na bilo kojem nivou vlasti u Bosni i Hercegovini;
- da nije obuhvaćeno odredbom člana IX 1. Ustava Bosne i Hercegovine.
Posebni uslovi:
- SSS (srednja stručna sprema), IV stepen, ekonomska škola,
- stručni ispit za namještenike za rad u organima državne službe,
- najmanje 10 mjeseci radnog staža u struci.
Potrebna dokumentacija:
Na Javni oglas kandidati trebaju priložiti sljedeće dokumente (originali ili ovjerene fotokopije):
- prijava sa kratkom biografijom (svojeručno potpisana) i kontakt podacima,
- diploma/svjedočanstvo o stečenoj odgovarajućoj školskoj spremi,
- uvjerenje o državljanstvu (ne starije od šest mjeseci) ili ovjerena fotokopija CIPS-ove lične karte,
- izvod iz matične knjige rođenih,
- dokaz o potrebnom radnom stažu,
- dokaz o položenom stručnom ispitu za namještenike u organima državne službe,
- ovjerena izjava kandidata da u posljednje dvije godine od dana objavljivanja oglasa nije otpušten iz državne službe kao rezultat disciplinske kazne na bilo kojem nivou vlasti u Bosni i Hercegovini,
- ovjerena izjava kandidata da nije obuhvaćen odredbama člana IX 1. Ustava Bosne i Hercegovine.
Izabrani kandidat je prije stupanja na rad, dužan dostaviti ljekarsko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova navedenog radnog mjesta.
Kandidat koji nema položen stručni ispit za namještenike, a ukoliko se primi u radni odnos, dužan je isti položiti najkasnije u roku od 6 mjeseci od prijema u radni odnos.
Rok trajanja javnog oglasa i adresa za podnošenje prijava:
Javni oglas ostaje otvoren 15 dana od dana objavljivanja na web stranici općine Sapna i dnevnom listu „Oslobođenje“, računajući od dana objave oglasa u dnevnom listu.
Prijave na javni oglas sa dokazima o ispunjavanju uslova dostaviti u zatvorenoj koverti lično u šalter salu Općine Sapna ili preporučeno putem pošte na adresu Općina Sapna, Ulica 206. viteške brigade BB, 75411 Sapna sa naznakom: („Za Komisiju za provođenje Javnog oglasa za prijem namještenika – ne otvarati“).
Nepotpune, neuredne i neblagovremene prijave neće se uzeti u razmatranje.
                                                                                                                                                                                                       OPĆINSKI NAČELNIK
                                                                                                                                                                                                           Zudin Mahmutović