Potpisan ugovor za izgradnju eksploatacionog bunara na lokalitetu Skenderuša

Nakon okončanja postupka javne nabavke, jučer je u kabinetu načelnika općine Sapna potpisan ugovor za izvođenja radova na izgradnji eksploatacionog bunara EBS-1 na lokalitetu Skenderuša. Ugovor je u ime općine Sapna kao investitora potpisao općinski načelnik Zudin Mahmutović te u ime izvođača radova Edin Halilović, direktor preduzeća BH Bušenje d.o.o. Tuzla. Radi se o nastavku projekta na obezbjeđivanju dodatnih količina pitke vode za građane općine Sapna. Prethodno su na ovom lokalitetu izvršena hidrogeološka istraživanja, gdje su na dubini od 162 metra pronađene veće količine vode za koju se daljom analizom utvrdilo da zadovoljava sve parametre kvalitetne pitke vode a ispitivanjem kapaciteta izvorišta ustanovljena je ekonomska isplativost izgradnje eksploatacionog bunara te urađena projektno-tehnička dokumentacija. Vrijednost ugovorenih radova iznosi 143.117,50 KM a sredstva su obezbijeđena putem Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Tuzlanskog kantona, odnosno iz sredstava vodnih naknada. Rok za izvođenje radova je 90 dana od dana uvođenja izvođača u posao.

Vezani tekst: http://opcinasapna.ba/v4/vijesti/1160-iz-busotine-u-sapni-potekla-voda

Odobrena sredstva za rekonstrukciju kolovoza i izgradnju pješačke staze

Na jučer održanoj 41. redovnoj sjednici Vlade Tuzlanskog kantona, donesena je Odluka o izmjenama i dopunama Plana rada JU Direkcija regionalnih cesta TK za 2018. godinu i Finansijskog plana JU Direkcije regionalnih cesta TK za period 01. januar 2018. - 31. decembar 2018. godine, kojom se vrši raspodjela novonastalih prihoda koji nisu planirani u 2018. godini a koji su nastali kao rezultat izmjene zakonskih odredbi o akcizama za naftu i naftne derivate.
Odlukom o raspodjela navedenih prihoda u ukupnom iznosu od 2.185.544,55 KM, za rekonstrukciju ceste R-456 Priboj - Sapna odobrena su sredstva u iznosu od 825.544,55 KM.
Radi se o dijelu regionalnog puta R-456 Sapna - Priboj, dionica od Nezučkog puta do centralnog dijela općine Sapna u dužini od oko 1.200 metara na kojoj će se izvršiti rekonstrukcija kolovoza i izgradnja pješačke staze.
Realizacijom ovog projekta u velikoj mjeri poboljšaće se sigurnost učesnika u saobraćaju a posebno učenika koji ovu dionicu puta svakodnevno koriste za dolazak u školu.
Raspisivanje javnog poziva za odabir izvođača radova očekuje se već iduće sedmice.

U naselju Marnići u toku akcija proširenja lokalnog puta

Na poziv mještana vitiničkog naselja Marnići, općinski načelnik Zudin Mahmutović danas je posjetio ovu podružnicu kako bi se uvjerio u tok akcije na proširenju lokalnog puta koju su pokrenuli mještani ovog naselja.
Nakon što su riješili imovinsko-pravne odnose, mještani Marnića pokrenuli su akciju proširenja puta za koju su dobrovoljnim prilozima obezbijedili sredstva za zemljane radove, sanaciju bankina i izgradnju armirano-betonskih pozida na kritičnim mjestima i krivinama te na taj način riješili problem saobraćanja većih teretnih vozila a posebno vozila Javnog komunalnog preduzeća Sapna koja saobraćaju ovim dijelom prilikom odvoza komunalnog otpada i zimskog održavanja puteva.
Kao i svaku akciju do sada koju pokrenu građani i za čiju realizaciju prikupe lična novčana sredstva a koja za cilj ima poboljšanje uslova života, Općina Sapna će svojim sredstvima podržati realizaciju i ovog projekta tako što će asfaltirati sva novoizgrađena proširenja.
PRILOG: video

Na rezervoaru pitke vode u Kovačevićima u toku završni radovi

Radovi na izgradnji novog rezervoara pitke vode u MZ Kovačevići privode se kraju. Do potpunog završetka ovog projekata i puštanja rezervoara u funkciju ostalo je da se izvrši još nekoliko sitnih završnih radova.
Radi se projektu izgradnje novog rezervoara kapaciteta 100 m³ koji će služiti za potrebe napajanja pitkom vodom mještana Kovačevića a čijom se izgradnjom mijenja dosadašnji rezervoar koji je zbog oštećenja stvarao velike gubitke vode.
Ukupna vrijednost projekta iznosi 74.047,17 KM a sredstva su obezbijeđena iz budžeta Tuzlanskog kantona, odnosno iz Programa ulaganja sredstava vodnih naknada u oblast vodoprivrede u 2018. godini koji realizuje Ministarstvo za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Tuzlanskog kantona.
Preduzeće ADSA d.o.o. Sapna koje izvodi radove na ovom projektu, kako stvari stoje, iste će okončati mjesec dana prije predviđenog roka.

Potpisan ugovor za izgradnju ulične rasvjete u Vitinici

Nakon okončanja postupka javne nabavke, u kabinetu načelnika općine Sapna, potpisan je Ugovor za nabavku roba i izvođenje radova na izgradnji ulične energijski efikasne i ekološke javne rasvjete u MZ Vitinica - II faza.
Ugovor je u ime općine Sapna kao investitora potpisao općinski načelnik Zudin Mahmutović a u ime izvođača radova Nermin Zoletić, direktor preduzeća ERING d.o.o. Živinice
Radi se o nastavku projekta izgradnje ulične javne rasvjete koji je Općina Sapna kandidovala prema Ministarstvu prostornog uređenja i zaštite okolice Tuzlanskog kantona koje je za ovaj projekat odobrilo neophodna novčana sredstva.
Ugovorena dužina trase je nešto veća od 1.700 metra a vrijednost radova sa PDV-om iznosi 39.719,75 KM. Rok za izvođenje radova je 30 dana od dana uvođenja izvođača u posao.