Main menu

Više od 5.000 učesnika ovogodišnjeg Marša mira krenulo je iz Nezuka u pješački pohod prema Potočarima putem dužim od 100 kilometara, kojim su se Bošnjaci UN zaštićene zone Srebrenica u julu 1995. godine tražili spas od srpskih zločinaca. 
Organizacioni odbor je najavio da će učesnici marša po prvi put proći dijelom trase koja je ove godine deminirana a na kojoj je više od 1000 učesnika proboja ubijeno u zasjedi.
Također, Organizacioni odbor se i ovog puta zahvalio Općini Sapna i narodu općine Sapna na svemu što su učinili prilikom organizacije Marša mira ali i na onome što su učinili sredinom jula 1995. godine kada su preživjeli srebreničani izašli na slobodnu teritoriju.
Učesnici marša će nakon trodnevnog pješačkog pohoda prisustvovati dženazi 35 identifikovanih žrtava genocida, koji će 11. jula biti ukopani u Memorijalnom centru Potočari.