Main menu

Danas je u kabinetu načelnika Općine Sapna potpisan Ugovor za izgradnju kanalizacionog kolektora u MZ Žuje - Šarci. 
Ugovor je u ime Općine Sapna kao investitora potpisao općinski načelnik Zudin Mahmutović a u ime izvođača radova Fikret Šahmanović, direktor preduzeća Š.F. Inženjering d.o.o. Tuzla.
Ukupna vrijednost projekta sa PDV-om iznosi 243.460,13 KM a sredstva su obezbijeđena iz budžeta Tuzlanskog kantona, odnosno iz Programa ulaganja sredstava vodnih naknada u oblast vodoprivrede u 2018. godini, koji realizuje Ministarstvo za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu TK.
Radi se projektu izgradnje kanalizacionog kolektora na dionici od benzinske pumpe u Sapni do naselja Šarci u ukupnoj dužini od 2.545 metara, čiom će realizaciom mještani MZ Žuje – Šarci konačno riješiti dugogodišnji problem odvodnje otpadnih voda.
Istovremeno, potpisan je i Ugovor o pružanju usluga vršenja nadzora na ovom i dva druga projekta čija realizacija će uskoro uslijediti.
Nadzor nad izvođenjem ovih radova vršit će PGP Hidroinžinjering d.o.o. Tuzla a ukupna vrijednost usluga nadzora sa PDV-om iznosi 6.856,98 KM.