Main menu

Nakon okončanja postupka javne nabavke, jučer je u kabinetu načelnika općine Sapna potpisan Ugovor za dogradnju postojećeg taložnika i gravitacionog brzog filtera u cilju otklanjanja problema mutnoće vode za naselje Vitinica. 
Ugovor je u ime općine Sapna kao investitora potpisao općinski načelnik Zudin Mahmutović a u ime izvođača radova Avdija Selimović, direktor sapanjskog preduzeća ADSA d.o.o. Sapna.
Ukupna vrijednost projekta sa PDV-om iznosi 78.601,85 KM a sredstva su obezbijeđena iz budžeta Tuzlanskog kantona, odnosno iz Programa ulaganja sredstava vodnih naknada u oblast vodoprivrede u 2018. godini koji realizuje Ministarstvo za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu TK.
Radi se projektu čijom će se realizacijom riješiti dugogodišnji problem zamućivanja vode u vodovodnom sistemu naselja Vitinica čiji će korisnici konačno umjesto dosadašnje tehničke vode imati pitku vodu.
Rok za izvršenje radova iznosi 90 dana od dana uvođenja izvođača u posao.