Main menu

Radovi na izgradnji novog rezervoara pitke vode u MZ Kovačevići privode se kraju. Do potpunog završetka ovog projekata i puštanja rezervoara u funkciju ostalo je da se izvrši još nekoliko sitnih završnih radova.
Radi se projektu izgradnje novog rezervoara kapaciteta 100 m³ koji će služiti za potrebe napajanja pitkom vodom mještana Kovačevića a čijom se izgradnjom mijenja dosadašnji rezervoar koji je zbog oštećenja stvarao velike gubitke vode.
Ukupna vrijednost projekta iznosi 74.047,17 KM a sredstva su obezbijeđena iz budžeta Tuzlanskog kantona, odnosno iz Programa ulaganja sredstava vodnih naknada u oblast vodoprivrede u 2018. godini koji realizuje Ministarstvo za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Tuzlanskog kantona.
Preduzeće ADSA d.o.o. Sapna koje izvodi radove na ovom projektu, kako stvari stoje, iste će okončati mjesec dana prije predviđenog roka.