Main menu

Predstavnici LOT tima EUFOR-a iz Bratunca, danas su posjetili općinu Sapna, gdje su sa predsjedavajućim Općinskog vijeća Sapna Fedahijom Ahmetovićem razgovarali o migrantskoj ruti koja prelazi preko prostora općine Sapna i drugim pitanjima od njihovog interesovanja.
Predstavnike EUFOR-a prije svega interesovala je bezbjednost migranata koji pješice prelaze preko teritorije naše općine prolazeći ponekad i kroz područja koja su još uvijek zagađena zaostalim minsko-eksplozivnim sredstvima.
Predsjedavajući Općinskog vijeća Sapna Fedahija Ahmetović informisao je goste da do sada na prostoru općine Sapna nije zabilježen niti jedan incident sa migrantima te da se oni ne zadržavaju na prostoru općine Sapna već da nakon kraćeg odmora svoj put nastavljaju prema Tuzli i dalje.
Naredna posjeta predstavnika EUFOR-a općini Sapna dogovorena je za kraj augusta.

Vrijeme u Sapni

Scattered Showers

13.89°C

Sapna