Main menu

U povodu godišnjice osnivanja i rada Udruženja ilmije, načelnik općine Sapna Zudin Mahmutović upiličio je prijem za članove Udruženja ilmije Zvornik. 
Udruženje ilmije okuplja u prvom redu imame, mualime, muderise ali i ostale zaposlene u Islamskoj zajednici i osnovano je 1912. godine.
U ugodnom razgovoru sa predstavnicima ovog udruženja, Općinski načelnik je članovima ovog udruženja čestitao 107. godišnjicu, te istakao važnost doprinosa članova udruženja u očuvanju islamskog identiteta bošnjačkog naroda, te razvijanja i jačanja vjerske svjesti, islamskog odgoja i obrazovanja, kao i njihovu posebnu ulogu i važnost pri djelovanju u povratničkim mjestima.
Načelnik Mahmutović istakao je da Općina Sapna ima dobru saradnju sa Islamskom zajednicom te da će u skladu sa mogućnostima općina nastaviti pomagati projekte Islamske zajednice na prostoru općine Sapna.
    
 
    
 
 

Vrijeme u Sapni

Scattered Showers

13.89°C

Sapna