Main menu

U okviru projekta PRO - Budućnost, općinska vijećnica u Sapni bila je jučer domaćin radionice za mlade na temu „Mladi zajedno grade budućnost“.
PRO-Budućnost je USAID-ov projekat izgradnje mira i povjerenja među građanima i građankama svih etničkih i vjerskih skupina u Bosni i Hercegovini. Projekat provodi američka humanitarna organizacija Catholic Relief Srevices CRS, sa partnerima Caritasom BiH, Instituttom za razvoj mladih KULT, Forumom građana Tuzla (FGT), Helsinškim parlamentom građana Banjaluka (hCA) i Nansen dijalog centrom Mostar.
Današnjoj radionici prisustvovalo je više od pedeset mladih ljudi sa podrujčja općina Sapna i Zvornik a istoj su prisustvovali i gosti iz Ugljevika.
Cilj radionice je upoznavanje i sagledavanje potencijala mladih ljudi te šta se zajednički može uraditi za izgradnju domovine, kao i promocija pomirenja i povjerenja te sagledavanje vizije zajedničke budućnosti.
Moderator radionice bila je prof.dr. Edina Šarić a koordinator ovog projekta je Hanifa Selamović.
    

Vrijeme u Sapni

Cloudy

6.11°C

Sapna