Main menu

U organizaciji izborne komisije osnovne izborne jedinice 082 Sapna, a u cilju unapređenja izbornog procesa, jučer je u zgradi općine Sapna održan sastanak kojem su pored domaćina, članova izborne komisije Sapna, prisustvovali članovi Centralne izborne komisije Irena Hadžiabdić i Stjepan Mikić, te predsjednici izbornih komisija osnovnih izbornih jedinica iz Teočaka, Lopara, Kalesije i Gradačca.
Na sastanku je razgovarano o problemima u radu izbornih komisija sa posebnim osvrtom na probleme koji se odnose na provođenje izbornog procesa a razmijenjena su i iskustva u rješavanju konkretnih problema koji se pojavljuju na sam dan izbora.
Doneseno je nekoliko zaključaka sa konkretnim prijedlozima za pospješivanje izbornog procesa kao i sugestija koje se odnose na Izborni zakon i druge podzakonske akte a koje Centralna izborna komisija putem nadležnih organa treba da uvrsti u prijedlog Izbornog zakona.
Članovi Centralne izborne komisije ocijenili su ovaj sastanak vrlo konstruktivnim i korisnim naglasivši da je ovakav vid saradnje lokalnih izbornih komisija sa Centralnom izbornom komisijom, uz razmjenu iskustava u rješavanju konkretnih problema tokom provođenja izbornog procesa, jedan od najboljih načina usaglašavanja stavova i prijedloga za izradu kvalitetnog i funkcionalnog Izbornog zakona i drugih podzakonskih akata ali i za rješavanje konkretnih problema koji se pojavljuju na terenu tokom izbornog procesa.