Main menu

Okruglim stolom na temu „Progon i prelazak ljudi iz okupiranih područja Zvornika na slobodnu teritoriju Sapne“, danas je otvorena tradicionalna manifestacija „Dani odbrane Sapne“. Voditelj i moderator ovog događaja bio je profesor historije Jusuf Omerović a učešće u diskusijama uzeli su Esad Musić i Elmedin Bošnjak koji su u svojim emotivnim kazivanjima prisutnima ispričali svoje lične doživljaje progona i prelaska iz okupiranih sela donjeg toka rijeke Sapne na slobodnu teritoriju. O događajima iz prve polovine 1992. godine govorili su Jusuf Gušić i Juso Jusić a prisutnima su se obratili i općinski načelnik Zudin Mahmutović te Fedahija Ahmetović ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u Vladi TK-a.
Istovremeno u općinskoj vjećnici priređena je i izložba učeničkih likovnih i literalnih radova a najbolji radovi će biti nagrađeni na završnoj akademiji koja će biti upriličena 10. maja.