Main menu

U okviru manifestacije „Dani odbrane Sapne“, danas je u Kobilićima uz prisustvo porodica šehida, boraca, predstavnika vlasti, predstavnika boračkih organizacija i mještana Kobilića, obilježena 31. godišnjica svirepog ubistva 16 mještana Kobilića, a ovaj datum ujedno se obilježava i kao Dan MZ Kobilići.
Kao i ranijih godina tako su i danas evocirane uspomene na ovaj zločin kada su srbi iz okolnih sela, potpomognuti jedinicama JNA i paravojnim formacijama, pokrenuli žestok napad na kompletnu sapanjsku teritoriju te uz pomoć tenkova i drugih oklopnih vozila, ušli u Sapnu a dio agresorske vojske došao je do Kobilića gdje su na lokalitetu „Prijeke njive“, zarobili a potom i svirepo ubili 16 mještana.
U znak sjećanja na ta dešavanja, upriličeno je polaganje cvijeća na šehidsko spomen-obilježje, obraćanje zvanica i obilazak šehidskog mezarja te lokaliteta "Prijeke njive" gdje se zločin i desio.
Program manifestacije „Dani odbrane Sapne“ nastavlja se i narednih dana prema utvrđenom programu.