Main menu

Nakon provedenih postupaka javne nabavke, općinski načelnik Zudin Mahmutović danas je potpisao nekoliko ugovora o izvođenju radova sanacije i rekonstrukcije putne infrastrukture na području općine Sapna, čija ukupna ukupna vrijednost iznosi 150.406,07 KM.
Radi se o rekonstrukciji i asfaltiranju lokalnog puta prema Zavidu u MZ Rastošnica i to na trasi od regionalnog puta R456 do mjesnog groblja u dužini od oko 750 metara. Vrijednost ovih radova iznosi 46.684,87 KM a sredstva za realizaciju ovog projekta obezbjeđena su uz učešće Ministasrtva za rad, socijalnu politiku i povratak Tuzlanskog kantona u iznosu od 15.000,00 KM, građana MZ Rastošnica u iznosu od 14.030,46 KM dok se ostatak sredstava u iznosu od 17.654,41 KM finansira iz budžeta Općine Sapna.
Također, vršiće se i rekonstrukcija puta u MZ Međeđa, odnosno priključni put u naselju Grabovice. Vrijednost ovih radova iznosi 51.288,71 KM a sredstva za realizaciju projekta obezbjeđena su također učešćem Ministasrtva za rad, socijalnu politiku i povratak Tuzlanskog kantona i to u iznosu od 35.000,00 KM dok je ostatak obezbjeđen ličnim učešćem građana MZ Međeđa.
U MZ Kovačevići će se izvoditi radovi na sanaciji nekategorisanog puta na dionici od mjesne džamije kroz naselje Hodžići do izlaza na lokalni put. Vrijednost ovih radova iznosi 37.478,04 KM a sredstva za realizaciju ovog projekta obezbjeđena su ličnim učešćem građana MZ Kovačevići u iznosu od 18.785,20 KM dok je ostatak od 18.692,84 KM obezbjeđen iz budžeta Općine Sapna.
Ugovor o izvođenju radova potpisan je i za asfaltiranje pristupnog puta prema objektu ambulante u MZ Vitinica te nekoliko sitnih popravki na lokalnom putu Sapna – Vitinica. Vrijednost ovih radova iznosi 14.954,45 KM a sredstva za realizaciju ovog projekta obezbjeđena su učešćem MZ Vitinica, odnosno donacijom H.O. „Help others – pomozi drugima, Austrija - BiH“ u iznosu od 5.000,00 KM dok je ostatak sredstava u uznosu od 9.954,45 KM obezbjeđen iz budžeta Općine Sapna.
Sve ugovorene radove izvodiće građevinsko preduzeće „Izgradnja“ d.o.o. Teočak.