Main menu

Usvajanjem i stupanjem na snagu Zakona o konstituisanju novih općina u Federaciji Bosne i Hercegovine i izmjeni područja općina podijeljenih međuentitetskom i međukantonalnom crtom konstituirana je općina Sapna koja u petak 18. marta obilježava svoj 18. rođendan. Tim povodom u Sapni će 17. i 18. marta nizom aktivnosti biti obilježen 18. mart, Dan općine.

U okviru obilježavanja ovog značajnog datuma, u četvrtak 17. marta sa početkom u 10,00 sati planiran je turnir u odbojci, a u 11 sati turnir u šahu, dok će u 12,30 sati biti organizovana ulična trka učenika Osnovne škole Sapna i Mješovite srednje škole Sapna. Istog dana u općinskoj sali sa početkom u 15 sati će biti upriličeno druženje uz sevdalinku.

Drugog dana obilježavanja 18. rođendana općine Sapna, u petak 18. marta u vremenu od 10 do 12 sati planiran je obilazak svih mezarja i spomen obilježja na području općine Sapna, a u 13,30 sati u općinskoj sali za sjednice će biti održana svečana sjednica Općinskog vijeća.

Vrijeme u Sapni

Partly Cloudy

18.89°C

Sapna