Main menu

Predsjednik Skupštine Tuzlanskog kantona Senad Alić, danas je bio u posjeti kod načelnika Općine Sapna Zudina Mahmutovića. Razgovor se vodio o problemima lokalne zajednice te iznalaženju načina i mogućnosti da se ti problemi prevaziđu posebno u pogledu rješavanja sporova oko vlasništva nad zemljištem u poslovnoj zoni na kojem je planirana izgradnja privrednih objekata.

„Zbog neuređene zemljišno-knjižne evidencije te problema oko prijenosa podataka iz Zemljišno-knjižnog ureda u Zvorniku, koji je prije agresije na BiH vodio evidenciju o vlasništvu nad nekretninama sa ovih prostora, u sadašnju nadležnost Zemljišno-knižnog ureda u Kalesiji, pojavili su se značajni problemi koji usporavaju dogovorene investicije za ulaganja u izgradnju privrednih objekata i otvaranje novih radnih mjesta u Općini Sapna, te je neophodno uključivanje viših nivoa vlasti kako bi se ovaj problem što prije riješio“, istakao je načelnik Zudin Mahmutović.

Vrijeme u Sapni

Partly Cloudy

18.89°C

Sapna