Main menu

Danas je u Nezuku, trasom kojom svake godine prolaze učesnici „Marša mira“ u znak sjećanja na proboj Srebreničana u julu 1995. godine i hiljade ubijenih Bošnjaka koji nisu uspjeli doći do slobodne teritorije, nastavljena sadnja više od 100 novih stabala u „Aleji sjećanja na žrtve genocida“.
Općina Sapna je organizovala kopanje a učešće u zagrtanju rupa uzeli su učenici JU Mješovita srednja škola Sapna zajedno sa svojim profesorima i direktorom, dok je stručni nadzor vršilo JP Šume TK-a.
Projekat „Aleji sjećanja na žrtve genocida“ realizuje se sredstvima Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica čiji plan sadnje stabala obuhvata čitavu trasu „Marša mira“ počev od Nezuka pa sve do Memorijalnog centra u Potočarima, čime bi ova aleja postala najduža na svijetu. Ove godine, u dva navrata, zasađeno je više od 250 sadnica a projekat će biti nastavljen i naredne godine.