Main menu

Nakon okončanja postupka javne nabavke, danas je u kabinetu načelnika općine Sapna potpisan Ugovor o rekonstrukciji i sanaciji lokalnog puta u mjesnoj zajednici Sapna, naselje Gaj u dužini od 1.310 metara. 
U ime općine Sapna Ugovor je potpisao općinski načelnik Zudin Mahmutović a u ime izvođača radova, „Izgradnja“ d.o.o. Teočak, direktor Hajrudin Imširović.
Vrijednost ugovorenih radova iznosi 186.478,30 KM.
Jedan dio sredstva za realizaciju ovog projekta, u iznosu od 72.432,60 KM, obezbijeđen je iz Budžeta Vlade TK-a, odnosno Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede TK-a uz posredovanje JP „Šume Tuzlanskog kantona“ d.d. Kladanj, dok će ostatak u iznosu od 74.045,70 KM biti obezbijeđen iz Budžeta Općine Sapna, a sredstva u iznosu od 40.000,00 KM obezbijediće se ličnim učešćem građana.
Realizaciom ovog projekta, mještani naselja Gaj, konačno će na adekvatan način riješiti problem putne komunikacije i sa središtem općine biti povezani kvalitetnim asfaltnim putem.