Main menu

Izborna komisija osnovne izborne jedinice 082 Sapna, jučer je održala svoju 11. redovnu sjednicu na kojoj je izvršena analiza rada i priprema za sačinjavanje izvještaja o radu za 2017. godinu. Usvojena je Informacija o finansijskom stanju i Informacija o radu Centralnog biračkog spiska a članovi komisije su razmatrali i Prijedlog zakona o izmjenama Izbornog zakona Bosne i Hercegovine i Prijedlog izmjena i dopuna Pravilnika o načinu provođenja izbora u Bosni i Hercegovini, te za iste utvrdili svoje sugestije i prijedloge. 
Obzirom da su u 2018. godini planirani opšti izbori u BiH, konstatovano je da su Budžetom općine Sapna za 2018. godinu planirana neophodna sredstva za održavanje izbora te da Izborna komisija Sapna trenutno raspolaže svim tehničkim resursima za provođenje izbornog procesa.