Općini Sapna za rekonstrukciju putne infrastrukture predviđeno 267.857,14 KM

Odlukom Vlade Tuzlanskog kantona, od ukupno 1 milion KM Općini Sapna je za rekonstrukciju putne infrastrukture na području općine predviđeno 267.857,14 KM.
Navedena sredstva su predviđena u skladu sa Zakonom o podršci nedovoljno razvijenim, nerazvijenim i izrazito nerazvijenim jedinicama lokalne samouprave u Tuzlanskom kantonu i Programom o finansiranju projekata nedovoljno razvijenih, nerazvijenih i izrazito nerazvijenih jedinica lokalne samouprave u TK-a, u sklopu raspodjele 1 milion KM, koje je Vlada Tuzlanskog kantona planirala budžetom TK za 2021. godinu.

Posjeta predstavnika EUFOR-a Općini Sapna

Prestavnici EUFOR LOT tima posjetili su u okviru svojih redovnih aktivnosti Općinu Sapna, gdje su se u kabinetu načelnika susreli sa općinskim načelnikom Zudinom Mahmutovićem. Nakon upoznavanja, tokom susreta je razgovarano o trenutnoj situaciji i planovima za naredni period.

Potpisan ugovor o sanaciji klizišta Potkućine u MZ Nezuk

Nakon provedenog postupka javne nabavke, općinski načelnik Zudin Mahmutović i predstavnik firme Izgradnja, potpisali su ugovor o izvođenju radova na sanaciji klizišta Potkućine u MZ Nezuk. Vrijednost potpisanog ugovora iznosi 106.543,17 KM, a krajnji rok za završetak radova je 30 kalendarskih dana od dana uvođenja izvođača u posao.
Klizište Potkućine ugrožava porodične stambene objekte koji se nalaze u neposrednoj blizini a njegovom sanacijom doći će do stabilizacije terena i zaštite ugroženih objekata.

Prijem za osnivača Platforme za progres Mirsada Hadžikadića

Općinski načelnik Zudin Mahmutović upriličio je prijem za osnivača Platforme za progres, bosanskohercegovačkog i američkog univerzitetskog profesora Mirsada Hadžikadića.
Na prijemu je sa profesorom Hadžikadićem razgovarano o zaštiti ljudskih resursa na području općine Sapna, o obrazovanju i mladima, te o aktuelnoj političkoj situaciji.

Upriličen prijem za trenera reprezentacije BiH u sjedećoj odbojci

Povodom osvojene bronzane medalje reprezentacije Bosne i Hercegovine na Paraolimpijskim igrama u Tokiju u 2021. godini općinski načelnik Zudin Mahmutović upriličio je prijem za Ejuba Mehmedovića, trenera reprezentacije BiH u sjedećoj odbojci. Pored medalja na Paraolimpijskim igrama reprezentativci Bosne i Hercegovine su ponijeli i brojne medalje sa svjetskih i evropskih takmičenja.
Općinski načelnik Zudin Mahmutović čestitao je treneru i reprezentaciji Bosne i Hercegovine na postignutom uspjehu.