Općinski načelnik Zudin Mahmutović i direktor firme ENIKS NERI Zijo Husić potpisali su ugovore o interventnom djelovanju na sanciji pet klizišta na području općine Sapna. Ukupna vrijednost potpisanih ugovora iznosi 11.374,74 KM.
Potpisanim ugovorima predviđeno je izvođenje radova na interventnom djelovanju na sanciji klizišta u Staroj Mahali u MZ Sapna, na dijelu asfaltnog puta Vitinica - Šemari, ispod puta na lokalitetu Međeđa - Bešići, na donjoj škarpi asfaltnog puta na lokalitetu Gaj u MZ Sapna i na odronu ispod puta Sapna - Gaj u MZ Sapna.
Sredstva za ovaj projekat obezbijeđena su iz budžeta Općine Sapna od sredstava posebne naknade. Interventnim djelovanjem na sanaciji navedenih klizišta biće zaustavljeno njihovo širenje i ugrožavanje stambenih objeka i putne infrastrukture koja će biti učinjena prohodnom.