Načelnik općine Sapna Zudin Mahmutović upriličio je prijem i uručio skromne poklone za karatiste sa prostora općine Sapna i njihovog trenera Enesa Hasanovića, koji su kao članovi karate kluba „Bosna“ Kalesija protekle godine ostvarili zapažene rezultate.
Karate klub „Bosna“ Kalesija, u okviru svog programskog djelovanja, vrši omasovljavanje ovog sporta. S tim ciljem, prije nešto više od godinu dana formirana je sekcija Sapna koju čini nekoliko dječaka i djevojčica sa prostora naše općine i koji su već u prvoj godini treniranja ostvarili veoma zapažen napredak i takmičarske rezultate.
Općinski načelnik Zudin Mahmutović još jednom je istakao svoje opredjeljenje da pruži podršku razvoju sporta na ovim prostorima uz nadu da će se skorim završetkom radova na sportskoj dvorani, stvoriti uslovi za formiranje karate kluba sa sjedištem u Sapni što bi dovelo do omasovljavanja i veće popularnosti ovog sporta na prostorima općine Sapna.