Sapna je kao općina ponovno počela egzistirati 18. marta 1998. godine kada se po prvi put sastalo Općinsko vijeće. Tim povodom Općina Sapna će prigodnim sadržajima obilježit svoj dvadeseti rođendan u novijoj historiji.
Program obilježavanja trajat će tri dana, a u okviru planiranih aktivnosti Općinski načelnik Zudin Mahmutović jučer je u svom kabinetu organizovao prijem delegacija boračkih, kulturnih, sportskih i drugih udruženja, javnih ustanova i mjesnih zajednica.
Program obilježavanja Dana općine Sapna nastavlja se danas kada je planirano održavanje turnira u odbojci u fiskulturnoj sali Osnovne škole Sapna sa početkom u 10,00 sati.
Također, danas u općinskoj sali za sjednice Općinskog vijeća Sapna, sa početkom u 14,30 sati, biće upriličeno druženje uz pjesmu „Sevdalinkom kroz vrijeme“ dok je za petak, 16. marta u 14,00 sati zakazana svečana sjednica Općinskog vijeća Sapna.