Nakon provedenog postupka javne nabavke, protekle sedmice je u kabinetu općinskog načelnika potpisan Ugovor o izvođenju radova na projektu „Izgradnja Centralnog spomen obilježja poginulim pripadnicima Armije RBiH u Sapni - I faza“.
Ugovor je u ime Općine Sapna, kao investitora, potpisao općinski načelnik Zudin Mahmutović a u ime izvođača radova Avdija Selimović, direktor firme ADSA iz Sapne.
Ukupna vrijednost ugovorenih radova iznosi 37.353,53 KM a sredstva su obezbjeđena putem Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica u iznosu od 10.000,00, Federalnog ministarstva za pitanja boraca i invalida odbrambeno-oslobodilačkog rata u iznosu od 7.000,00 KM, Ministarstva za boračka pitanja Tuzlanskog kantona u iznosu od 10.000,00 KM, dok je ostatak u iznosu od 10.353,53 KM obezbijeđen iz Budžeta Općine Sapna.
Rok za izvođenje radova je 60 dana od dana uvođenja izvođača u posao.