Po okončanju završnog programa obilježavanja manifestacije "Dani odbrane Sapne", uz prisustvo mnogobrojnih zvaničnika, porodica šehida, boraca i građana, jučer je u Sapni simbolično postavljen kamen temeljac Centralnog spomen obilježja poginulim pripadnicima Armije RBiH. Kamen temeljac zajednički su postavili ministar za raseljena lica i izbjeglice u Vladi Federacije BiH Edin Ramić, premijer Tuzlanskog kantona Jakub Suljkanović, ministar za boračka pitanja TK-a Enes Gegić, načelnik općine Sapna Zudin Mahmutović i ratni komandant 206. viteške brdske brigade Šemsudin Muminović, čime su ozvaničili početak izgradnje ovog objekta. Vrijednost radova I faze izgradnje Centralnog spomen obilježja iznosi 37.353,53 KM.