U sklopu obilježavanja Dana općine Kalesija, na obali rijeke Spreče, održano je tradicionalno druženje i takmičenje u pripremanju bosanskog lonca.
Organizator je bilo Udruženja izdavača „Haber“ Tuzla i Nezavisno informativno glasilo „BH Glas“, a generalni pokrovitelj Turistička zajednica TK-a.
Učešće u takmičenju uzelo je desetak ekipa, predstavnika općina sa prostora TK-a, Vlade TK-a, medijskih kuća i sportskih kolektiva.
Prošlogodišnji pobjednici, ekipa općine Sapna, koju su predvodili Hasib Omerović i Husejn Arifović nije uspjela odbraniti titulu najboljih kuhara bosanskog lonca te su se morali zadovoljiti osvajanjem jedne od utješnih nagrada sponzora i ukusnim tradicionalnim jelom koje su spremili a koje je ekipa općine Sapna na kraju takmičenja morala i pojesti.