U povodu godišnjice osnivanja i rada Udruženja ilmije, načelnik općine Sapna Zudin Mahmutović organizovao je prijem za članove Odbora ilmije Zvornik.
Udruženje ilmije okuplja u prvom redu imame, mualime, muderise ali i ostale zaposlene u Islamskoj zajednici i osnovano je 1912. godine.
U ugodnom razgovoru sa predstavnicima ovog udruženja, općinski načelnik je članovima ovog udruženja čestitao godišnjicu, te istakao važnost doprinosa članova udruženja u očuvanju islamskog identiteta bošnjačkog naroda, te razvijanja i jačanja vjerske svijesti, islamskog odgoja i obrazovanja.
Načelnik Mahmutović istakao je da Općina Sapna ima dobru saradnju sa Islamskom zajednicom, te da će u skladu sa mogućnostima općina nastaviti pomagati projekte Islamske zajednice na prostoru općine Sapna.