U povodu 1. marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine čestitku građanima uputili su predsjedavajući Općinskog vijeća Fedahija Ahmetović i općinski načelnik Zudin Mahmutović u kojoj stoji: "Svim građanima Bosne i Hercegovine, koji Bosnu i Hercegovinu doživljavaju kao svoju domovinu, a posebno građanima općine Sapna, čestitamo 1. mart – Dan nezavisnosti jedine nam domovine Bosne i Hercegovine".

Predsjedavajući                                                                                                                                                  Općinski načelnik
        Općinskog vijeća Sapna                                                                                                                                               Općine Sapna
        Fedahija Ahmetović, s.r.                                                                                                                                         Zudin Mahmutović s.r.