U Sapni je nizom aktivnosti obilježena je 27. godišnjica 206. viteške brdske brigade i Dan nezavisnosti BiH.
Program obilježavanja počeo je obilaskom određenog broja porodica iz reda boračke populacije te polaganjem cvijeće na spomen obilježjima poginulim pripadnicima Armije RBiH na području općina Sapna i Zvornik.
U petak 28. februara, prije džuma namaza u svim džamijama na prostoru Medžlisa IZ Zvornik proučen je Jasin a tokom džuma namaza održana je jedinstvena hutba posvećena 206. viteškoj brigadi i Danu nezavisnosti BiH.
Istog dana održana je i svečana sjednica općinskog vijeća Sapna.
U prisustvu vijećnika Općinskog vijeća Sapna, mnogobrojnih gostiju i građana priređen je prigodan kulturno umjetnički program a referat o Danu nezavisnosti pročitao je predsjedavajući Općinskog vijeća Sapna Fedahija Ahmetović dok je o ratnom putu 206. viteške brdske brigade govorio njen ratni komandant Šemsudin Muminović.
Prisutnima se obratio i općinski načelnik Zudin Mahmutović koji je svim saborcima čestitao godišnjicu 206. viteške brdske brigade a svim građanima Bosne i Hercegovine uputio iskrene čestitke povodom Dana nezavisnosti BiH.