Na 5. vanrednoj sjednici OŠCZ Sapna razmatrana je aktuelna situacija u vezi sa pojavom prvog slučaja zaraze koronavirusom na području općine. Na sjednici je, u cilju obezbjeđenja opreme za provođenje hitnih mjera za sprječavanje širenja zaraze korona virusom, donijeta odluka o nabavci zaštitne opreme za Dom zdravlja u Sapni, kao i zaključci kojim se od općinske komunalne i sanitarne inspekcije i JZU Dom zdravlja Sapna traži da preduzmu sve mjere iz svoje nadležnosti u cilju prevencije širenja koronavirusa i zaštite građana općine Sapna, te još jednom upućen apel svim građanima na području općine Sapna, da poštuju socijalnu distancu, da ne izlaze bez prijeke potrebe, nose zaštitne maske i poštuju naredbe kojima se pokušava spriječiti širenje pandemije koronavirusa.