U skladu sa Sporazumom o saradnji na provođenju Potprojekta BiH6 - Državnog projekta stambenog zbrinjavanja u okviru Regionalnog stambenog programa, kojeg je Općina Sapna potpisala sa Ministarstvom za ljudska prava i izbjeglice BiH i Federalnim ministarstvom raseljenih osoba i izbjeglica, a u svrhu trajnog zbrinjavanja raseljenih i osoba u stanju socijalne potrebe koji nemaju riješeno stambeno pitanje, u centralnom dijelu općine Sapna u toku je gradnja dva stambeno-poslovna objekta od 18 i 9 stambenih jedinica.
Nakon što je Općina Sapna obezbijedila građevinske parcele, projektno-tehničku i urbanističko-građevinsku dokumentaciju, nadležna ministarstva su provela proceduru odabira izvođača radova.
Izgradnja objekta koji sačinjava 18 stanova i poslovni prostor koji se gradi u neposrednoj blizini sportske dvorane u završnoj je fazi a nedavno je počela izgradnja i drugog stambenog objekta kojeg sačinjava 9 stanova.
Vrijednost ovog projekta iznosi oko 600.000,00 KM a radovi bi trebali biti završeni tokom iduće godine.