Već šestu godinu zaredom, općina Sapna iz svog Budžeta izdvaja sredstva za podsticaj rađanju djece u vidu jednokratne novčane pomoći.
Tim povodom načelnik općine Sapna Zudin Mahmutović izvršio je danas dodjelu sredstava za 60 porodica sa prostora općine Sapna, čija su djeca rođena u 2019. godini.
Sredstva u pojedinačnom iznosu od po 200,00 KM, iako simbolična, svakako su jedan od načina da se bar malo pomogne svim mladim porodicama koja obogaćuju našu općinu onim što nam je najdraže i najvrijednije, a to su djeca.
„Ovaj gest više je čestitka za rođenje djeteta nego li podsticaj rađanju, i nadam se da ćemo i u narednim godina nastaviti sa ovom praksom i obezbijediti još više sredstva za ove namjene kako bi to stvarno bio podsticaj, koji bi više značio porodicama,“ istakao je danas načelnik općine Sapna Zudin Mahmutović.