Delegacije Općine Sapna, boračkih udruženja sa prostora općine Sapna i Koordinacije boračkih saveza Tuzlanskog kantona danas su položili cvijeće na spomen obilježja podignuta na mjestima pogibije heroja odbrambeno-oslobodilačkog rata Mehdina Hodžića i Hajrudina Mešića u Zaseoku i Nezuku, te na mezar načelnika štaba 206. viteške brdske brigade Mehmeda Garibovića u Vitinici, čime je počelo obilježavanje 28. godišnjice 206. viteške brdske brigade.
U svim džematima Medžlisa IZ Zvornik, prije džuma namaza, proučen je Jasin šehidima a program obilježavanja nastavlja se u nedelju 28. februara kada će od 11,00 sati uz prigodan kulturno-umjetnički program, polaganje cijeća i obraćanje zvanica, biti upriličeno svečano otkrivanje novosagrađenog Centralnog spomen obilježja poginulim pripadnicima Armije R BiH u Sapni. Istog dana od 12,30 sati, u čast godišnjice brigade i Dana nezavisnosti BiH, planirana je svečana sjednica Općinskog vijeća Sapna.