U Sarajevu je 23. i 24.11.2021. godine u organizaciji Misije OESC-a održana dvodnevna konferencija koja je povezala načelnike sa Majevice kao i članove radne grupe u cilju razvoja suradnje temeljene na ekoturizmu, upravljanju otpadom i deminiranju. Prvi dan bio je fokusiran na upravljanje otpadom, ruralni razvoj uključujući seoski turizam, deminiranje, kao i prezentaciju pustolovnog turizma. Drugog dana razgovaralo se o podršci lokalnom ekonomskom razvoju kroz lokalna partnerstva za zapošljavanje koje provodi Međunarodna organizacija rada. Konferenciji su prisustvovali načelnici općina Sapna, Čelić, Teočak, Ugljevik i Lopare sa članovima radne grupe, koji su imali priliku razgovarati s predstavnicima Svjetske banke, UNDP-a, Europske banke za obnovu i razvoj, Norveške narodne pomoći, MAG International i BH MAK-a. Završni dio konferencije bio je posvećen susretu načelnika pet općina s veleposlanicima i predstavnicima međunarodnih organizacija koje djeluju u BiH, s ciljem upoznavanja s potencijalima Majevice. Konferenciji su ispred općine Sapna prisustvovali općinski načelnik Zudin Mahmutović i član radne grupe Hanifa Selamović.