U posjeti općine Sapna boravili su Mirza Terzo, pomoćnik Federalnog ministra za pitanja boraca i invalida odbrambeno-oslobodilačkog rata i Fedahija Ahmetović, ministar za boračka pitanja u Vladi Tuzlanskog kantona sa predstavnicima boračkih organizacija sa nivoa Federacije Bosne i Hercegovine i Tuzlanskog kantona.
Na održanom sastanku, sa općinskim načelnikom Zudinom Mahmutovićem, razgovarano je između ostalog i o rekonstrukciji i adaptaciji spomen obilježja na mjestima pogibije narodnih heroja za što je u budžetu Tuzlanskog kantona za 2022. godinu planirano 100 hiljada KM.
Prema riječima općinskog načelnika Zudina Mahmutovića, općini Sapna je pripala obaveza da pripremi projektno-tehničku dokumentaciju za rekonstrukciju dva spomen obilježja na mjestima pogibije narodnih heroja Mehdina Hodžića Senada u Zaseoku i Hajrudina Mešića u Nezuku.