Delegacija Općine Sapna na čelu sa općinskim načelnikom Zudinom Mahmutovićem jučer je boravila u austrijskom gradu Mödling gdje je izvršena primopredaja vatrogasnog vozila za potrebe Dobrovoljnog vatrogasnog društva Sapna.
Naime, nakon provedenog postupka javne nabavke, te potpisivanja Ugovora o nabavci i isporuci vatrogasnog vozila jučer je isto preuzeto. Činu preuzimanja vozila u ime grada Mödling, prisustvovala je zamjenica gradonačelnika ovog grada.
Radi se o vatrogasnom vozilu koje će ubuduće koristiti Dobrovoljno vatrogasno društvo Sapna, a koje će zamjeniti dosadašnje vatrogasno vozilo koje je sapanjskim vatrogascima na privremeno korištenje dato od strane Grada Tuzla i Profesionalne vatrogasne jedinice Tuzla.