Više godina zaredom, općina Sapna iz svog Budžeta izdvaja sredstva za podsticaj rađanju djece u vidu jednokratne novčane pomoći.
Tim povodom načelnik općine Sapna Zudin Mahmutović izvršio je danas dodjelu sredstava za 41 porodicu sa prostora općine Sapna, čija su djeca rođena u 2021. godini.
Sredstva u pojedinačnom iznosu od po 300,00 KM jedan su od načina da se bar malo pomogne svim mladim porodicama koja obogaćuju našu općinu onim što nam je najdraže i najvrijednije, a to su djeca.
„Ovaj gest više je čestitka za rođenje djeteta nego li podsticaj rađanju i nadam se da ćemo i u narednim godina nastaviti sa ovom praksom i obezbjediti još više sredstva za ove namjene kako bi to stvarno bio podsticaj koji bi više značio porodicama“, istakao je danas načelnik općine Sapna Zudin Mahmutović.