Jačanje uloge mladih i uključivanje mladih u društveni život zajednice bila je tema današnjeg sastanka koji je u sali za sjednice Općinskog vijeća Sapna organizovalo Vijeće mladih TK-a sa predstavnicima općinskih struktura zaduženih za rad sa mladima te predstavnicima Udruženja mladih „Korak“ Sapna, Omladinske sekcije Crveniog križa Sapna i Vijeća učenika MSŠ Sapna.
„Zadatak Vijeća mladih TK-a je da bude spona između mladih i vlasti te da sagleda i vlastima delegira probleme i potrebe ove populacije. Shodno tome organizuju se posjete i sastanci u svim lokalnim zajednicama na području TK-a sa ciljem uspostavljanja konstruktivnog dijaloga i saradnje,“ istakao je projekt koordinator Armin Softić.
Na današnjem sastanku dogovorena je dalja saradnja Vijeća mladih TK-a i predstavnika općinskih organizacija mladih koja će se ogledati u stručnoj pomoći prilikom aplikacija i realizacija svih budućih projekata mladih sa područja općine Sapna.