Sapanjske ljubitelje sporta a ponajviše fudbala svakako je obradovala vijest da je FK Sapna ove sezone konačno izborio plasman u veći rang takmičenja. Međutim, za takmičenje u većim rangovima neophodno je imati i adekvatnu sportsku infrastrukturu kako bi se zadovoljili ligaški kriteriji.
Općina Sapna je počela sa sanacijama objekta fudbalskog stadiona te je ovih dana završena sanacija svlačionica.
Radi se o projektu potpune sanacije unutrašnjosti objekta, zamjeni i ugradnji mokrih čvorova, sanitarnih, keramičkih i stolarskih elemenata, vanjskoj termoizolaciji izolaciji i prekrivanju objekta, čime je ispunjen jedan od uslova za takmičenje u većim rangovima.
Radove čija vrijednost sa PDV-om iznosla 48.161,88 KM izvodlo je građevinsko preduzeće „DINAMIKO“ d.o.o. Kalesija a sredstva za realizaciju ovog projekta obezbjeđena su uz pomoć Ministarstva za rad i socijalnu politiku Tuzlanskog kantona u iznosu od 25.000,00 KM dok je ostatak u iznosu od 23.161,88 KM obezbjeđen iz Budžeta Općine Sapna.