Krajem protekle sedmice počeli su radovi na rekonstrukciji lokalnog puta Vitinica - Han / Vitinica - škola, odnosno I – faza tog projekta koji se sastoji od zacjevljivanja kanala i izgradnje kolektora za odvodnju oborinskih voda koje veoma često prilikom jačih padavina oštećuju saobraćanicu i onemogućuju nesmetano odvijanje saobraćaja na ovoj relaciji.
Vrijednost I - faze rekonstrukcije ove dionice lokalnog puta iznosi 97.709,04 KM i finansiraće se sredstvima Fonda za povratak BiH a sve u cilju stvaranja infrastrukturnih uslova za održivi povratak stanovništva na ovom području a pod monitoringom Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice BiH.
Radove izvodi građevinsko preduzeće „Izgradnja“ d.o.o. Teočak a rok za završetak radova je 60 kalendarskih dana.