Nakon što je u petak potpisan Ugovor o Izvođenju radova na izgradnji potisnog cjevovoda „P.S „Skenderuša“ – RZ Sapna – RZ Kobilići“, koji je u ime Općine Sapna potpisao općinski načelnik Zudin Mahmutović te u ime izvođača radova Hajrudin Imširović, direktor preduzeća „Izgradnja“ d.o.o. Teočak, a čija vrijednos iznosi 391.706,00 KM, danas su općinski načelnik Zudin Mahmutović i ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede u Vladi Tuzlanskog kantona Fedahija Ahmetović, potpisali ugovor prenosu sredstava za finansiranje troškova izvođenja radova na ovom projektu.
Potpisanim ugovorom Ministarstvo za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Tuzlanskog kantona obavezalo se da u skladu sa Programom ulaganja sredstava vodnih naknada u oblasti vodoprivrede izvrši prijenos sredstava u iznosu od 391.706,00 KM na račun Općine Sapna za finansiranje projekta Izgradnje potisnog cjevoda „PS Skenderuša - RZ Sapna - RZ Kobilići“.
Tim povodom danas je Općinu Sapna posjetio ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede u Vladi TK-a Fedahija Ahmetović, koji je zajedno sa općinskim načelnikom, njegovim pomoćnikom i projektantom prisustvovao i činu uvođenja izvođača radova u posao.
Rok za završetak ove faze radova je 90 kalendarskih dana.
Radovi na projektu iznalaženja dodatnih količina vode za građane općine Sapna traju još od 2018. godine kada su vršeni hidrogeološki istražni radovi, nakon čega je izvršena izgradnja bunara a pri kraju su i radovi na izgradnji pumpne stanice. Izgradnjom potisnog cjevovoda konačno će se riješiti problem vodosnabdjevanja pitkom vodom većeg dijela naselja i građana općine Sapna. Do sada je u sve faze ovog projekta uloženo 1.097.793,00 KM a do njegovog potpunog okončanja preostaje da se uradi još i potisni cjevovod za područje Vitinice.
Rok za završetak ove faze radova je 90 kalendarskih dana.