U okviru obilježavanja 31. godišnjice od formiranja 206. viteške brdske brigade, jučer su delegacije općine Sapna i boračkih udruženja sa prostora općine Sapna upriličile posjetu porodici umrlog ratnog komandanta ove brigade Edhema Omerovića - Tite, teško bolesnom ratnom komandantu Šemsudinu Muminoviću te određenom broju porodica šehida - poginulih boraca, ratnih vojnih invalida, dobitnika najvećih ratnih priznanja i odlikovanja i demobilisanih boraca.
Danas su delegacije Općine Sapna, boračkih udruženja, te predstavnici Medžisa islamske zajednice Zvornik i drugi građani, obišli mjesta pogibije Hajrudina Mešića u Nezuku i Mehdina Hodžića - Senada u Zaseoku te polaganjem cvijeća i učenjem Fatihe odali dužno poštovanje herojima odbrambeno-oslobodilačkog rata.
Također, položeno je cvijeće i proučena Fatiha na mezaru ratnog komandanta 206. viteške brdske brigade Edhema Omerovića - Tite, načelnika štaba Mehmeda Garibovića i na mezar ratnog komandanta Senahida Hadžića na Kula Gradu, kao i na šehidskim spomen obilježjima u Klisi, Bjelom Potoku, Grbavcima i Kamenici.
Centralna manifestacija obilježavanja 31.godišnjice od formiranja 206. viteške brdske brigade i Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, biće upriličena sutra od 14,00 sati, kada je planirano polaganje cvijeća na Centralnom spomen-obilježju poginulim pripadnicima Armije RBiH u Sapni, a nakon toga i svečana sjednica Općinskog vijeća te prigodan kulturno-umjetnički program.