Općinu Sapna jučer je posjetio ambasador Republike Turske u BiH Sadik Babur Girgin sa saradnicima i predstavnici Turske agencije za saradnju i kordinaciju (TIKA). Razlog posjete bio je zajednički sastanak sa predstavnicima općina Sapna, Teočak i Čelić, te opština Lopare i Ugljevik.
Na sastanku je razgovarano o zajedničkim projektima i saradnji općina majevičke regije, te o budućim projektima na ovom području koji bi se realizovali uz pomoć R. Turske.
Ambasador Girkin izrazio svoje zadovoljstvo regionalnom saradnjom pet majevičkih općina te iskazao spremnost R. Turske za buduću saradnju.
Načelnik Općine Sapna Zudin Mahmutović, u ime svih pet općina majevičke regiije, zahvalio se ambasadoru Girkinu, njegovim saradnicima i predstavnicima TIKA-a, na posjeti te iskazao zadovoljstvo što je ambasada R. Turske u BiH prepoznala vrijednost regionalne saradnje te je ubjeđenja da će R. Turska u budućnosti biti uključena u neki od zajedničkih projekata pet majevičkih općina.