Na osamnaestoj redovnoj sjednici Općinskog vijeća Sapna jednoglasno je Usvojen Izvještaj o procjeni šteta od prirodne nepogode, poplava i klizanja tla na području općine Sapna za period maj-avgust 2014. godine. Vijećnici su pohvalili sve subjekte i pojedince koji su tokom prirodne nesreće dali svoj doprinos na...

...otklanjanju posljedica iste  i pružanju pomoći stanovništvu koje se našlo u teškom stanju.

Jednoglasno je usvojen Pravilnik o utvrđivanju kriterija, postupka i dokumentaciji neophodnoj za ostvarivanje prava za pomoć u obnovi i izgradnji stambenih objekata, uništenih i oštećenih u klizištima i poplavama u vrijeme prirodne nesreće na području općine Sapna. Pravilnikom su pobliže opisani način i uslovi za podnošenje zahtjeva po Javnom pozivu za obnovu, iz sredstava Federalnog fonda koja su odobrena općini Sapna.