Jučer je izvršena podjela sanica jabuke, kruške i šljive građanima općine Sapna čiji su voćnjaci uništeni usljed elementarne nepogode koja je u proteklim mjesecima zadesila naše prostore. Radi se o  4000 sadnica jabuke, 2400 sadnica kruške i  6000 sadnica šljive. Ciljna grupa su građani koji su u proteklom periodu...

...prijavili štetu na voćnjacima i poljoprivrednom zemljištu.

Projekat vrijedan oko 41.000 maraka implementirala je humanitarna organizacija Muslim Aid Bosne i Hercegovine uz finansijsku podršku norveške ambasade u BiH i pomoć općine Sapna.

Ciljna grupa građana u protekla tri dana putem predavanja upoznata je o načinu uzgoja sorti voća, a podijeljeni su i priručnici o tehnologiji uzgoja jabuke i kruške koji će im poslužiti u praktičnoj primjeni prilikom uzgoja ovih sorti voća.

Potpisivanjem ugovora o donaciji voćari su se obavezali da u periodu od dvije godine dana ne mogu otuđiti sadnice, iznajmiti ih  trećem licu niti ih koristiti nenamjenski.