Na 20. redovnoj sjednici Općinskog vijeća Sapna, usvojena je Odluka o izmjeni i dopuni Odluke o Budžetu općine Sapna za 2014. godinu, zbog razlike izmedju projekcije i ostvarenih prihoda u toku godine. Usvojen je i Budžet općine Sapna koji za 2015. godinu iznosi 3.044.614,00 KM. Vrijedno je spomenuti da je u ovogodišnjem Budžetu...

...planiran iznos od stotinu hiljada konvertibilnih maraka kao podrška projektima koji se eventualno pojave u toku godine i za koje se ukaže potreba za sufinansiranjem od strane Općine.

Budžetom je planirano povećanje izdvajanja za organizaciju Crvenog križa općine Sapna sa tri na petnaest hiljada maraka, kako bi se omogućilo zasnivanje radnog odnosa za sekretara CK, kao što je to praksa u svim općinskim organizacijama Crvenog križa u Federaciji Bosne i Hercegovine.

Ove godine, pored stipendija za učenike generacija osnovne i srednje škole, predviđena je  dodjela 15 stipendija studentima sa područja općine Sapna.

Usvojena je i Odluka o izvršenju Budžeta općine Sapna za 2015. godinu.