Obilaskom porodica šehida i poginulih boraca, te ratnih vojnih invalida, demobilisanih boraca i zlatnih ljiljana u Sapni je u srijedu 25.02.2015. godine počelo obilježavanje 22. godišnjice 206. viteške brdske brigade. Ovogodišnje obilježavanje će trajati četiri dana.

U četvrtak, 26.02.2015. godine, delegacija općine Sapna predvođena općinskim načelnikom Ismetom Omerovićem i predstavnicima boračkih organizacija i udruženja će posjetit ratnog komadanta Edhema Omerovića, te obići mezar ratnog komadanta 242. Muslimansko-zvorničke lahke brigade Senhida Hadžića i mezar načelnika brigade Mehmeda Garibovića.

Trećeg dana obilježavanja, u petak u vrijeme džuma-namaza biće proučen tevhid u svim džamijama Medžlisa islamske zajednice Zvornik - Sapna, a poslije džume biće izvršen obilazak mezarja šehida i poginulih boraca.

Obilježavanje 22. godišnjice 206. viteške brigade će biti okončano u subotu, 28.02.2015. godine kada će biti posjećena mjesta pogibije heroja oslobodilačkog rata Mehdina Hodžića i Hajrudina Mešića, te održana svečana akademija posvećena 22. godišnjici brigade i Danu nezavisnosti Bosne i Hercegovine.