Općinski načelnik općine Sapna Ismet Omerović i predsjedavajući općinskog vijeća Mirnes Gušić uputili su javnu čestitku povodom 1. marta, Dana nezavisnosti naše zemlje u kojoj se kaže: „Svim  građanima općine Sapna kao i svim Bosancima i Hercegovcima koji je vole, koji su se borili i koji se bore za suverenu i samostalnu Bosnu i Hercegovinu...

...i doživljavaju je svojom domovinom, čestitamo praznik, sa željom da buduće dane obnovljene nezavisnosti države Bosne i Hercegovine dočekamo i obilježimo u idealima za koje smo se borili. Posebne i iskrene čestitke upućujem porodicama šehida i poginulih boraca, ratnim vojnim invalidima, demobilisanim borcima, te ratnim komandantima u povodu obilježavanja 22. godišnjice od formiranja 206. viteške brdske brigade“.