U povodu 1. marta - Dana nezavisnosti BiH i 22. godišnjice 206. viteške brigade u Sapni je 28.02.2015. godine održana svečana akademija na kojoj je, nakon intoniranja himne BiH i učenja fatihe, prigodnim obraćanjem o hiljadugodišnjoj tradiciji Bosne i Hercegovine i značaju jednog od najvećih praznika BiH govorio predsjedavajući Općinskog vijeća Sapna Mirnes Gušić...

Na svečanoj akademiji prisutnim zvanicama se obratio i čestitke uputio općinski načelnik Ismet Omerović, te Adil Omerović u ime organizacionog odbora, a svoj doprinos u obilježavanju Dana nezavisnosti i Dana brigade dale su i učenice Osnovne škole Sapna i Mješovite srednje škole, pročitavši svoje nagrađene literarne radove. U sklopu svečane akademije je prikazan i film o ratnom putu 206. viteške brigade.