U prostorijama općine Sapna, 30.09.2015. godine, potpisani su tripartitni sporazumi sa korisnicima donacije u građevinskom materijalu čiji su stambeni objekti oštećeni usljed elementarnih nepogoda u 2014. godini na području općine Sapna, iz Projekta „Hitnog oporavka od poplava - Zajam Svjetske Banke“...

Tripartitni sporazumi potpisani su između predstavnika Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica, Općinskog načelnika i korisnika čiji su stambeni objekti oštećeni usljed elementarnih nepogoda u 2014. godini na području Općine Sapna.

Prema odluci o izboru korisnika za Općinu Sapna izabrano je 18 korisnika.  Isporuka građevinskog materijala za korisnike donacije počet će u narednih nekoliko dana.

Prema riječima dr. Edina Ramića, ministra za raseljene osobe i izbjeglice FBiH ukupna vrijednost sporazuma potpisanih u Sapni je negdje oko 250 hiljada KM za 18 korisnika, a isporuka građevinskog materijala će se obaviti naredne sedmice.