U Općini Sapna je po prvi put izvršena dodjela podsticaja za  rađanje djece, u vidu jednokratne novčane pomoći, za što je iz Budžeta Općine Sapna izdvojeno 8.000,00 KM. Pravo na novčanu pomoć u iznosu od 115,00 KM ostvarilo je 69 porodica, čija su djeca rođena u Bosni i Hercegovini u periodu od 01.01.2014. do 31.12.2014. godine...

...i imaju prebivalište i boravište na području općine Sapna.

Novčane pomoći prisutnim roditeljima u sali za sjednice općine Sapna lično je uručio općinski načelnik Ismet Omerović, koji je tom priliko istakao da će dodjela jednokratnih  novčanih pomoći, kao podsticaja za rađanje djece biti nastavljena i u narednim godinama.

Na ceremoniji dodjele novčanih pomoći među 60 prisutnih roditelje bio je i Elmedin Mehmedović iz Vitinice, koji je tokom prošle godine dobio šesto dijete, te mu je tom prilikom uručena novčana pomoć u iznosu od 330 KM.